Žralok z rukou firmy KASPER a sochaře Gabriela bude vystaven na sochařském sympoziu v Německu

Monumentální socha žraloka je vytvořená z nerezového materiálu, kterým firma KASPER KOVO disponuje. Laserem bylo nařezáno 2200 desetimilimetrových nerezových lamel, které se podle návrhu spojují a vytváří tak podobu mořského živočicha. Díky zautomatizování některých procesů při výrobě na tom pracovníci KASPER KOVO pracovali zhruba dva týdny. Vytvoření samotného návrhu pomocí 3D programu SolidWorks trvalo mnohem déle.

Sochař Gabriel spolupracuje s majitelem firmy Rudolfem Kasperem již tři roky. Gabriel ve spolupráci s KASPER v minulosti vytvořil několik soch. Takže když Rudolf Kasper viděl na jedné výstavě Gabrielovy sochy žraloků, byla to jasná volba pro další společné dílo. Domluvili se a začalo se na originálním Žralokovi pracovat. Není zatím úplně jasné, kde bude toto dílo finálně umístěno. Jisté však je, že jeho první destinací bude sochařské sympozium Nord Art v Německu, kde bude k obdivu od 8. června.

Nord Art pořádá již dvacet let tamní velká ocelářská firma. Sympozium navštíví každoročně až 200 tisíc lidí. Žralok, který je ve vlastnictví firmy KASPER, by měl stát půl roku před vchodem do českého pavilonu. Díky tomu se naše firma objeví ve velmi prestižním katalogu sochařského sympozia.

Žralok se v KASPER stal také symbolem pro týmovou práci. Ve firmách KASPER CZ vyrobili obal pro bezpečný transport sochy a KASPER TS ji převezli do německého Büdelsdorfu na výstavu.

Pokud se na německém celosvětovém sympoziu najde investor, Žralok bude prodán. Pokud se však socha neprodá, vrátí se zpět do firmy KASPER v Trutnově a bude se rozhodovat o dalším umístění. Sochu si přímo na výstavě prohlédne jednatel firmy Rudolf Kasper, který se tam chystá během letních měsíců, ale také pracovníci firmy, kteří se na výrobě Žraloka podíleli. Pro ně se připravuje na výstavu zájezd.

Produkty