Titul Firma roku 2018 v kraji získala společnost Kasper Kovo

Firmám v Královéhradeckém kraji vládne rodinné strojírenství. V třináctém ročníku podnikatelského klání porotu bezkonkurenčně zaujala trutnovská společnost Kasper Kovo, která získala titul Vodafone Firma roku 2018. Královéhradecký kraj bude reprezentovat v celorepublikovém finále, které se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

„Rozhodování v této kategorii bylo jednoznačné. Jsem rád, že je to firma, která staví na rodinných základech. Je nejen významným zaměstnavatelem v regionu, ale stará se i o kulturní dění v místě podnikání,“ prohlásil člen poroty Petr Peroutka. Podle jednatele a zakladatele firmy Rudolfa Kaspera vítězná společnost systematicky rozvíjí a investuje do technologií na zpracování plechových materiálů.

„Z nich vyrábíme náročné a komplexní výrobky s vysokou přidanou hodnotou,“ prozradil Kasper. Zákazníky společnosti jsou rodinné firmy i celosvětové korporace z oboru strojírenství. Kasper Kovo dodává výrobky do automobilového průmyslu, potravinářství, pro obráběcí stroje, klimatizace a filtrace i kolejová vozidla. Hlavními odběrateli jsou Švýcarsko, Německo, Švédsko a dalších země Evropské unie i Severní a Jižní Amerika či Asie.

Vodafone Firma roku 2018 Královéhradeckého kraje: 
1. KASPER KOVO s.r.o. – strojírenská výroba (Trutnov) 
2. ATAS elektromotory Náchod a.s. – výroba elektromotorů (Náchod) 
3. POLSTRIN DESIGN, s.r.o. – výroba čalouněného nábytku (Hradec Králové)

Zdroj: Trutnovinky.cz
Autor: Hynek Šnajdar
Foto: archiv soutěže Firma roku

Produkty