Manželé Kasperovi získali cenu za podnikatelský přínos kultuře a umění

„Považujeme toto ocenění vzhledem k dlouholeté podpoře kulturního dění a umění hlavně v našem regionu za důležité uznání našich aktivit,“ řekl Trutnovinkám podnikatel Rudolf Kasper s tím, že o žádné ocenění neusilovali. „Česká televize nás na cenu nominovala. To, že nám ji porota udělila, nám samozřejmě udělalo radost,“ uvedl. Porota vzala především v úvahu zmíněnou mnohaletou podporu této společnosti. Svou roli ale sehrály i další faktory.

Mezi ně nepochybně patří nedávná velmi zdařila rekonstrukce a zároveň záchrana kaple sv. Josefa v obci Slavětín, kde Kasperovi žijí, která loni získala čestné uznání v architektonické soutěži Stavba roku 2021 Královéhradeckého kraje. Potom to byla také přestavba bývalé elektrárny v Trutnově - Poříčí na právě vznikající Centrum současného umění EPO1, jež má v umělecké oblasti velké ambice.

Podle podnikatele Kaspera je ocenění zároveň závazkem do budoucna. „Chceme v nastoupené cestě podpory kultury pokračovat i nadále. Jsme si vědomi i toho, že ocenění je svým způsobem určité PR pro EPO1 v Poříčí, což je pro nás rovněž důležité,“ prozradil Kasper, který podporu kulturních aktivit v regionu považuje za zásadní věc.

„Má společenský rozměr zahrnující předávání pozitivního vlivu kultury ve společnosti, zejména pak na mladou generaci. Navíc nám tyto aktivity dělají radost a věříme, že dělají radost řadě dalších lidí. To je pro nás také velká motivace,“ dodal Rudolf Kasper. Kritériem udělované ceny, kterou manželé Kasperovi převzali, jsou mimo jiné odvaha nositele myšlenky, dlouhodobý přístup a společenský přínos projektu, který má význam pro region i místní komunitu.

Vítězové EY Podnikatel roku
EY Podnikatel roku 2021:

Tomáš Čupr, Rohlik Group
Další finalisté soutěže:

Daniel Večeřa, Petr Res, HP TRONIC 
Simona Kijonková, Packeta Group 
Martin Cígler, Solitea
Jaromír Opatrný, WELL PACK
EY Technologický podnikatel roku 2021:

Jan Jakůbek a Jan Sohar, ADVACAM
EY Začínající podnikatel roku 2021:

Martin Dienstbier a Václav Navrátil, DIANA Biotechnologies
EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2021:

Kateřina Vacková, Loono
Cena čtenářů MF DNES a iDNES.cz za Nejlepší podnikatelský příběh roku 2021: 

Jiří Kůs a Lucie Konečná, nanoSPACE
Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění 2021:

Rudolf a Renata Kasperovi, KASPER GROUP

 

Zdroj: Trutnovinky.cz

Produkty