KASPER GROUP má za sebou úspěšný rok

„Začátek roku sice nebyl ideální, ale ve druhé půli se to zlepšilo a nakonec jsme dosáhli historicky největšího výkonu,“ prohlásil Kasper o roku 2013. Tržby závodu Kasper Kovo, zpracovatele plechu a výrobce tlakových nádob a systémů úpravy vod přesáhly 410 milionů korun, provozní zisk se dostal  na 36 milionů. Kovo loni navýšilo počet zaměstnanců o dvanáct na 275, letos nabere dalších deset.

Firma Kasper CZ, která vyrábí dřevěné konstrukce, ukončila loňský rok se zhruba pětimilionovým provozním ziskem. „V době, kdy všeobecná situace na trhu byla považovaná za velmi špatnou, to považuji za velký úspěch,“ konstatoval Kasper. Pozitivní zprávy o loňském hospodaření zaznívají i z polské továrny Kasper Polska. „Definitivní čísla ještě nemám, ale už teď je jasné, že jsme dosáhli lepších výsledků než v roce 2012,“ naznačil.

Loni se naopak nenaplnila očekávání druhého Kasperova strojírenského závodu - provozovny  Aqua -  steel. Tvořila jen asi patnáct procent výkonu a tržeb celé skupiny. V továrně proto dochází k personálním a systémovým změnám, které mají umožnit až čtyřnásobně větší obraty.

V celé společnosti se nyní Kasper pouští do rozsáhlé modernizace. Ve strojírenské oblasti hodlá letos investovat desítky milionů korun, a to zejména do zvýšení výrobní kapacity a kompletní modernizace. „Vyrobíme měsíčně přes sto tisíc výrobků, a to velmi rozmanitých, ne sériových. A napřímo je expedujeme do Evropy, severní a jižní Ameriky a Asie. Abychom to kočírovali, potřebujeme perfektní řízení, propracovanou logistiku a softwary,“ vysvětlil.  

V horizontu čtyř pěti let by se díky tomu strojírenská část společnosti měla dostat na 800 milionů korun obratu. A stoupnout by mohly i platy. „Průměrná mzda v naší firmě je lehce pod 26 tisíc korun a to je řádově 15 procent nad průměrem hradeckého regionu. Předpokládám, že letos půjde průměrná mzda rychleji nahoru než loni,“ dodal Rudolf Kasper.

Celá tisková zpráva

Produkte